Odznaczenie

Jednostka odznaczona w 2000 roku Złotym Znakiem Związku OSP RP


Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia OSP
Zarząd
Sprzęt
Sztandar jednostki
Strażackie życiorysy
Regulamin OSP
Patron Strażaków
Kategorie news'ów
Statystyki wyjazdów

Galerie
Galeria zdjęć
Wynajem Sali
Nowy samochód
Filmy

Inne
Linki
Kontakt
FAQ
Szukaj

Losowa Fotka
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: endriu
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
04.01.2021 r. Ostatnie pożegnanie

 Nekrolog-symbol

Ludzie których kochamy zostają na zawsze,
bo pozostawili ślady w naszych sercach

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego członka, byłego Wiceprezesa, a obecnie Skarbnika Zarządu OSP Czechowice dh. Bogusława Grandy.

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy po bolesnej stracie najdroższego męża, ojca i dziadka, dobrego, pogodnego i zawsze życzliwego człowieka składają najbliższej Rodzinie Zarząd i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek w dniu 07 stycznia 2021 roku o godz. 13:00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach przy placu Jana Pawła II. Trumna z ciałem zmarłego wystawiona zostanie w kościele o godz. 12:30. Dh Bogusław Granda spocznie na Cmentarzu Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Kopernika.

Granda BoguslawDh śp. Bogusław Granda wstąpił do OSP Czechowice 20 września 2004 roku od razu angażując się bezpośrednio w działalność poza bojową jednostki. W kadencji lat 2006 – 2011 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu OSP, a w kadencji lat 2011 – 2016 i dalej do maja 2017 roku był członkiem Komisji Rewizyjnej OSP, gdzie w okresie do marca do maja 2017 roku pełnił funkcję jej przewodniczącego. Od maja 2017 roku, tj. od nadzwyczajnego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego na którym dokonano reorganizacji działalności OSP Czechowice był Skarbnikiem Zarządu OSP. Wniósł znaczny wkład w przygotowanie i opracowanie procedur umożliwiających wydzielenie i utworzenie z Oddziału II OSP Czechowice nowej samodzielnej gminnej jednostki OSP Lipowiec. Aktywnie uczestniczył w pozostałej działalności jednostki, szczególnie w akcjach pokazowych i szkoleniowych dla dzieci przedszkolnych oraz młodzieży szkolnej, jak również często reprezentował jednostkę na zewnątrz (poczet sztandarowy, uroczystości związkowe, gminne, kościelne, itp.). Był aktywnym współorganizatorem wszystkich zebrań, spotkań i uroczystości strażackich organizowanych przez Zarząd OSP. Bardzo wiele OSP Czechowice zawdzięcza mu w zakresie remontów i modernizacji obiektów jednostki, gdzie włożył ogrom swojej bezinteresownej  pracy i pracy swojej firmy w aktualny stan i wygląd strażnicy i obiektów przyległych.
Za swoją wieloletnią i aktywną działalność w Związku OSP RP dh Bogusław Granda został odznaczony: Odznaką „Strażak Wzorowy”, Brązowym i Srebrnym „Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Odznaką „Wysługi 15 Lat” w ochotniczym pożarnictwie.
W osobie dh. Bogusława Grandy OSP Czechowice utraciła niezawodnego, pracowitego a zarazem skromnego działacza i organizatora oraz życzliwego i pogodnego druha, przyjaciela i dobrego człowieka.

Żegnaj Dh. Bogusławie, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.
Odpoczywaj w pokoju pozostając na zawsze w naszej Pamięci. 

                                                                                                             Zarząd i druhowie

                                                                                                             OSP Czechowice