Lekcja z Bezpieczeństwa z Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 25.10.2019 W ramach lekcji z Bezpieczeństwa gościliśmy 3 klasy z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Nasi druhowie wraz z Grupą PCK Czechowice oraz strażakami z KM PSP Bielsko-Biała (JRG2 posterunek zamiejscowy) przygotowali kilka zadań dla przybyłych uczniów.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką działania służb ,wyposażeniem jakim dysponują jednostki straży pożarnej zamontowanym na samochodach Ratowniczo-Gaśniczych. Mogli również osobiście sprawdzić się w roli strażaka gasząc pożar w pełnym umundurowaniu w tym z aparatem ODO (aparat ochrony dróg oddechowych), ratownictwem technicznym, czy wcielić się  ratownika "medycznego" gdzie musieli sprawnie ewakuować osobę poszkodowaną z samochodu i udzielić tej osobie niezbędnej pomocy medycznej np. RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa ).