Gimnazjaliści z wizytą u strażaków OSP "Czechowice"

W dniu  28 maja br. uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Ks. Twardowskiego                w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili w ramach przedmiotu pt. " Edukacja dla bezpieczeństwa" - czechowickie centrum ratownictwa tj. remizę Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach.  Miłych gości wraz z kadrą nauczycielską szkoły serdecznie przywitał Prezes OSP "Czechowice" dh Krzysztof SZARY wraz członkami zarządu i druhami OSP, funkcjonariuszami Posterunku Zamiejscowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, a także ratownikami z Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach.

Każdy z uczniów miał okazję zapoznać sie ze sprzętem gaśniczo-ratowniczym będącym na wyposażeniu jednostki OSP i PSP, a także osobiście go wypróbować.

Ponadto ratownicy z GR PCK przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy  uczeń musiał prawidłowo wykonać resuscytację osoby poszkodowanej, ułożyć ją w pozycji bezpiecznej ustalonej oraz zapoznać się zasadami użycia defibrylatora automatycznego.

Zarówno nauczyciele jak i 75 uczniów szkoły byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonej prelekcji i zaprezentowanego  sprzętu  pożarniczego i juz dzisiaj zapowiedzieli swoją wizytę   w przyszłym roku szkolnym.

Ze strażackim pozdrowieniem

dh Krzysztof SZARY