7.10.2017 r. V Gminny Turniej Piłki Siatkowej OSP

Tegoroczny „V Turniej Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czechowice-Dziedzice pod Patronatem Burmistrza Miasta Czechowice-Dziedzice” zorganizowano w sobotę 7 października 2017 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w gościnnej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach (Dawne Gimnazjum Publiczne Nr 2). Do rozgrywek zgłoszono 5 drużyn z terenowych jednostek gminy: OSP Czechowice, OSP Dziedzice, OSP Ligota, Orkiestra OSP Ligota i OSP Lipowiec. Nasza drużyna startowała w składzie: Łukasz Dolecki, Mateusz Duda, Martyna Gazda, Marcin Grądzki, Kamil Kozik, Rafał Stanoch, Michał Szylder i Krzysztof Szary.

Siatkówka_V_gminna_2

Wg przyjętego regulaminu każda drużyna zagrała spotkanie z każdą z pozostałych drużyn i tym sposobem rozegrano łącznie 10 pojedynków, gdzie każda z drużyn rozegrała ich po 4. Pojedynki rozgrywano w 2 setach, bez względu na wynik poszczególnych setów. O kolejności zdobytych miejsc decydowała łączna ilość wygranych setów, a przy równej ich ilości łączna ilość małych punków zdobytych w poszczególnych setach.

Po zaciętych pojedynkach największą ilość zwycięstw i wygranych setów zanotowała drużyna Orkiestra OSP Ligota, która wygrała wszystkie swoje pojedynki oraz setyi ta drużyna zdobyła Puchar Burmistrza w V Turnieju Piłki Siatkowej OSP Gminy Czechowice-Dziedzice. Kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zajęły drużyny z odpowiednio większą ilością wygranych setów.

Siatkówka_V_gminna_3

Siatkówka_V_gminna_4

Siatkówka_V_gminna_5

Końcowa klasyfikacja „V Turnieju Piłki Siatkowej OSP Gminy Czechowice-Dziedzice pod Patronatem Burmistrza Miasta Czechowice-Dziedzice” przedstawia się następująco:

1 miejsce    - Orkiestra OSP Ligota
   2 miejsce    - OSP Lipowiec
   3 miejsce    - OSP Ligota
   4 miejsce    - OSP Czechowice
   5 miejsce    - OSP Dziedzice

Wręczenia pucharów za zajęte miejsca oraz pamiątkowych dyplomów za udział w turnieju dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic, zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Marian Błachut w asyście dh. Zbigniewa Waloszczyka Przewodniczącego Miejsko-Gminnej Komisji Rewizyjnej Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.

Siatkówka_V_gminna_6