Odznaczenie

Jednostka odznaczona w 2000 roku Złotym Znakiem Związku OSP RP


Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia OSP
Zarząd
Sprzęt
Sztandar jednostki
Strażackie życiorysy
Regulamin OSP
Patron Strażaków
Kategorie news'ów
Statystyki wyjazdów

Galerie
Galeria zdjęć
Wynajem Sali
Nowy samochód
Filmy

Inne
Linki
Kontakt
FAQ
Szukaj

Losowa Fotka
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: endriu
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
30.12.2014 Pożar budynku
Newsy

W nocy z 30/31.12.2014r. o godz. 23:37 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku jednorodzinnego przy ul. Dojazdowej w Czechowicach – Dziedzicach.
Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej pożarem zewnętrznym objęte było poddasze jednopiętrowego budynku jednorodzinnego o konstrukcji drewnianej. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem ratowników. W pierwszej fazie podano prąd wody na palące się poddasze. Po dojeździe na miejsce następnych zastępów podano następne prądy wody na palący się dach oraz wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wewnątrz budynku z linią gaśniczą. Zadysponowano pogotowie energetyczne celem odłączenia bardzo mocno iskrzącego przyłącza elektrycznego, które w pewnym momencie uniemożliwiło prowadzenie skutecznych działań ratowniczych. Podczas działań zorganizowano dowożenie wody, gdyż wszystkie pobliskie hydranty podziemne, ze względu na silny mróz, były zamarznięte. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono budynek. Dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych i dogaszono pozostałe zarzewia ognia.
W akcji ratowniczo-gaśniczej, która trwała do około godziny ok. 4.00 rano, wzięło udział 12 wozów bojowych straży pożarnej, w tym 5 wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Razem w akcji wzięło udział 42 strażaków oraz służby współdziałające Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne. Pożar, ze względu na jego rozmiary, zaklasyfikowano jako średni.

 

Galeria zdjęć dostępna również na stronie *** LINK  Na Sygnale Bielsko-Biała ***