30.12.2014 Pożar budynku
Newsy

W nocy z 30/31.12.2014r. o godz. 23:37 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku jednorodzinnego przy ul. Dojazdowej w Czechowicach – Dziedzicach.
Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej pożarem zewnętrznym objęte było poddasze jednopiętrowego budynku jednorodzinnego o konstrukcji drewnianej. Mieszkańcy budynku opuścili go przed przybyciem ratowników. W pierwszej fazie podano prąd wody na palące się poddasze. Po dojeździe na miejsce następnych zastępów podano następne prądy wody na palący się dach oraz wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wewnątrz budynku z linią gaśniczą. Zadysponowano pogotowie energetyczne celem odłączenia bardzo mocno iskrzącego przyłącza elektrycznego, które w pewnym momencie uniemożliwiło prowadzenie skutecznych działań ratowniczych. Podczas działań zorganizowano dowożenie wody, gdyż wszystkie pobliskie hydranty podziemne, ze względu na silny mróz, były zamarznięte. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono budynek. Dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych i dogaszono pozostałe zarzewia ognia.
W akcji ratowniczo-gaśniczej, która trwała do około godziny ok. 4.00 rano, wzięło udział 12 wozów bojowych straży pożarnej, w tym 5 wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Razem w akcji wzięło udział 42 strażaków oraz służby współdziałające Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne. Pożar, ze względu na jego rozmiary, zaklasyfikowano jako średni.

Galeria zdjęć dostępna również na stronie *** LINK  Na Sygnale Bielsko-Biała ***