Odznaczenie

Jednostka odznaczona w 2000 roku Złotym Znakiem Związku OSP RP


Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia OSP
Zarząd
Sprzęt
Sztandar jednostki
Strażackie życiorysy
Regulamin OSP
Patron Strażaków
Kategorie news'ów
Statystyki wyjazdów

Galerie
Galeria zdjęć
Wynajem Sali
Nowy samochód
Filmy

Inne
Linki
Kontakt
FAQ
Szukaj

Losowa Fotka
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: endriu
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
6 - 8.09.2013 r. XX Ogólnopolski Konkurs Kronik OSP
Newsy

Kronika OSP-Ciechocinek 2013_dyplom

W dniach 6–8 września 2013 roku, w Ciechocinku odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Kronik OSP oraz XX Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania „Z Dziejów OSP”.
W konkursie wzięła udział „Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice” w Czechowicach-Dziedzicach – IV, V, VI i VII tom, obejmujące okres działalności OSP od września 2009 do czerwca 2013 roku, nominowana do udziału w tym konkursie na III Powiatowym i I Wojewódzkim Przeglądzie Kronik OSP w Bystrej, gdzie kronika została zakwalifikowana jako jedna z 5-ciu najwyżej ocenionych kronik wzorowych. OSP Czechowice w Ciechocinku reprezentował jeden ze współautorów kroniki dh Leszek Zięba. W ramach konkursu kronikarze zwiedzili wystawę biorących udział w konkursie kronik, uczestniczyli w szkoleniowych warsztatach metodycznych, zobaczyli najciekawsze miejsca oraz zabytki Ciechocinka, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w neogotyckim kościele parafialnym z lat 1877-1884 pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła i na koniec w Miejskim Centrum Kultury wzięli udział w sesji popularno-naukowej oraz końcowym podsumowaniu i ocenie prezentowanych w konkursie kronik. Na konkurs ogólnopolski wpłynęło 107 strażackich kronik w 208 tomach.
Jury konkursu bardzo wysoko oceniło prezentowaną kronikę OSP Czechowice, kwalifikując ją również wśród najwyżej ocenionych kronik wzorowych w skali przyjętych regulaminem ocen wg trzech kategorii: kronika wzorowa (uzyskały 23 kroniki), kronika wyróżniająca (uzyskało 30 kronik) i kronika poprawna (pozostałe kroniki).

   Kroniki OSP-Ciechocinek 2013_1   Kroniki OSP-Ciechocinek 2013_2

Powiat bielski w konkursie ogólnopolskim w Ciechocinku reprezentowały również kroniki OSP z Bestwiny (kronika wzorowa) autorstwa dh. Jana Oziminy i Rybarzowic (kronika wyróżniona) autorstwa dh. Władysława Górnego oraz Kronika Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej (kronika wzorowa) autorstwa dh. Władysława Skoczylasa.
Uhonorowano także wyróżnieniem najnowszy album  dokumentalno-fotograficzny „Pożarnictwo Ochotnicze Powiatu Bielskiego na Starej Fotografii”, wydany przez Komisję Historyczną przy Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, a będącego pracą zbiorową członków komisji w oparciu o materiały dostarczone przez poszczególne OSP powiatu bielskiego.

Materiał opracowano na podstawie informacji  dh. Władysława Skoczylasa