8.06.2013 r. XXXIII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP
Newsy

W sobotę 8 czerwca 2013 roku na stadionie sportowym MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się kolejna, już XXXIII edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Czechowice-Dziedzice o Puchar przechodni Burmistrza Miasta.
Zawody rozgrywano w 3 grupach wiekowych:
- Grupa MDP dziewcząt i chłopców
- Grupa chłopców w wieku 16-18 lat
- Grupa A seniorów mężczyzn i kobiet
Drużyny walczyły o puchar przechodni Burmistrza Miasta za najlepszy czas osiągnięty w ćwiczeniu bojowym – grupa A seniorów mężczyzn oraz o najlepsze miejsce w łącznej klasyfikacji za wyniki osiągnięte w biegu sztafety pożarniczej oraz wykonanym ćwiczeniu bojowym – wszystkie drużyny, każda w swojej kategorii.

W zawodach wzięły udział:
- 2 drużyny MDP dziewcząt: OSP Bronów i OSP Ligota
- 2 drużyny MDP chłopców: OSP Bronów i OSP Ligota
- 1 kobieca drużyna seniorów: OSP Ligota
- 6 męskich drużyn seniorów, w tym z 5-ciu terenowych jednostek OSP i 1 drużyna Zakładowej Jednostki OSP: OSP Bronów, OSP Zabrzeg, OSP Ligota, OSP Czechowice, ZOSP Fabryki Zapałek i OSP Dziedzice
- 1 drużyna chłopców w wieku 16-18 lat: OSP Czechowice

Regulamin zawodów zgrupowanym drużynom przedstawił Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach, jednocześnie Kierownik Zawodów bryg. Tadeusz Szkucik, a zawody otworzył Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski. Władze samorządowe reprezentował Burmistrz Czechowic-Dziedzic, zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Marian Błachut, a kierownictwo PSP w Bielsku-Białej zastępca Komendanta Komendy Miejskiej bryg. Krzysztof Grygiel. Zaproszenie na zawody przyjął Prezes zaprzyjaźnionej jednostki OSP z Lesznej Dolnej (Sboru Dobrowolnych Hasicu-Dolni Listna) w Republice Czeskiej Kazimierz Lipka.
Sędzią głównym zawodów był bryg. Grzegorz Piestrak, dowódca JRG nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, a komisję sędziowską stanowili funkcyjni funkcjonariusze tej Komendy.

Po zaciętej rywalizacji w głównej punktacji grupy A seniorów mężczyzn pierwsze miejsce wynikiem 118,2 sek. zajęła i również zdobyła puchar przechodni Burmistrza Miasta za najlepszy wynik 49,4 sek. w ćwiczeniu bojowym drużyna OSP Ligota. O 1 sek. gorsza była drużyna OSP Czechowice zajmując II miejsce, a III miejsce z czasem 131,6 sek. wywalczyła drużyna OSP Bronów.

Końcowe wyniki zawodów:
-  Grupa A seniorów-mężczyźni:
   2 miejsce    - OSP Czechowice
   3 miejsce    - OSP Bronów
   4 miejsce    - OSP Zabrzeg
   5 miejsce    - ZOSP Fabryki Zapałek
   6 miejsce    - OSP Dziedzice

-  Grupa A seniorów-kobiety:
   1 miejsce    - OSP Ligota

-  Grupa chłopców w wieku 16-18 lat:
   1 miejsce    - OSP Czechowice

-  Grupa MDP dziewcząt:
   2 miejsce    - OSP Bronów

-  Grupa MDP chłopców:
   1 miejsce    - OSP Bronów
   2 miejsce    - OSP Ligota

Zawody zakończono zgrupowaniem startujących drużyn, odczytaniem wyników przez sędziego głównego oraz wręczeniem pucharów i pamiątkowych dyplomów. Pamiątkowa statuetka z dyplomem honorowym zostały wręczone również czeskiemu Prezesowi SDH Dolni Listna Kazimierzowi Lipce. Oficjalnego zakończenia XXXIII Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic, jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Marian Błachut.

XXXIII Gminne Zawody OSP-Zgrupowanie drużyn   XXXIII Gminne Zawody OSP-Wręczenie pucharów

Drużyny OSP Czechowice startowały w składach:
Grupa chłopców 16-18 lat:
Krzysztof Brożek, Marcin Moniuszko, Paweł Biniecki, Sebastian Kubieniec, Alan Kubieniec, Mateusz Psik, Adrian Pazur i Jakub Żuławski.
Grupa A seniorzy:
Dariusz Brandys, Rafał Stanoch, Marcin Grądzki, Michał Szylder, Tomasz Pagieła, Tymoteusz Chołda, Łukasz Dolecki, Tomasz Szylder i Krystian Brożek.

XXXIII Gminne Zawody OSP_OSP Czechowice   XXXIII Gminne Zawody OSP_OSP Ligota
       OSP Czechowice - 2 miejsce seniorów        OSP Ligota - 1 miejsce i puchar przechodni
            i 1 miejsce chłopców 16-18 lat                 za najlepszy czas ćwiczenia bojowego