11.11.2012 r. Obchodziliśmy Święto Niepodległości
Newsy
11 listopada 2012 roku odbyły sie Gminne uroczystości Święta Niepodległości, upamiętniające 94 rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Obchody rozpoczęły się przy Cieniu Pomnika na Placu Wolności, gdzie po przemówieniach Burmistrza Czechowic-Dziedzic i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz uroczystym złożeniu kwiatów przed pomnikiem, pochód zgromadzonych uczestników przemaszerował do kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie odprawiona została msza święta za Ojczyznę. Po mszy św. delegacje czechowickich zakładów pracy, instytucji i organizacji społecznych złożyły kwiaty przy Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I oraz II Wojnie Światowej na przykościelnym cmentarzu parafialnym oraz pod tablicą upamiętniającą wymarsz Legionistów, wmurowaną w ścianę budynku byłej restauracji „U Stryczka” przy ul. Legionów, miejscu ich wymarszu.
Tradycyjnie w uroczystości udział wzięły liczne poczty sztandarowe, w tym poczet OSP Czechowice w składzie: dh Michał Szylder, dh Dariusz Brandys i dh Łukasz Dolecki. W delegacji Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczył również członek OSP Czechowice, dh Leszek Zięba - członek Zarządu, zarazem Kronikarz OSP. Ponadto wśród uczestników uroczystości widzieliśmy także prezesa OSP Czechowice dh. Stefana Kozłowskiego oraz dh. Tymoteusza Chołdę.

11.XI.2012_poczet        11.XI.2012_mogiła