Odznaczenie

Jednostka odznaczona w 2000 roku Złotym Znakiem Związku OSP RP


Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia OSP
Zarząd
Sprzęt
Sztandar jednostki
Strażackie życiorysy
Regulamin OSP
Patron Strażaków
Kategorie news'ów
Statystyki wyjazdów

Galerie
Galeria zdjęć
Wynajem Sali
Nowy samochód
Filmy

Inne
Linki
Kontakt
FAQ
Szukaj

Losowa Fotka
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: endriu
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
13.10.2012 r. Ćwiczenia pożarnicze
Newsy

Ćwiczenia F-ka Zapałek_2012 rokW dniu 13 października o godz. 15.30 rozległ się dźwięk syren alarmowych na strażnicach obu oddziałów OSP Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach. Dyspozycja Miejskiego Stanowiska Kierowana Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej to – udać się na teren Fabryki Zapałek w Czechowicach-Dziedzicach do palącego się drewna na placu składowym fabryki.

Wyjące syreny oraz nadjeżdżające, na sygnałach alarmowych, strażackie samochody bojowe mogły zaniepokoić okolicznych mieszkańców, tym bardziej, że w czerwcu br. na terenie tej fabryki wybuchł groźny pożar, z którego skutkami walczyły 23 zastępy jednostek PSP i OSP w łącznej sile ponad 100 strażaków.

Tym razem jednak nie było powodów do niepokoju. Całe to „zamieszanie” było wynikiem ćwiczeń pożarniczych, organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną Czechowice, a celem których było sprawdzenie gotowości bojowej jednostek OSP, doskonalenie taktycznych metod gaszenia pożarów oraz współpraca i koordynacja działań ratowniczych zakładowej i terenowych jednostek OSP, również jednostek OSP z poza terenu gminy Czechowice-Dziedzice, na przykładzie pożaru stosu drewna, jako surowca produkcyjnego, składowanego na placu magazynowym przedsiębiorstwa, będącego w ciągłym ruchu technologicznym. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, zgodnie z założeniami „Dokumentacji ćwiczeń”. Pożar stosu drewna został ugaszony, a poszkodowani w akcji ratowniczej dwaj strażacy ZOSP Fabryki Zapałek zostali bezpiecznie ewakuowani z rejonu pożaru do polowego punktu medycznego Grupy Ratownictwa PCK, gdzie została udzielona im pierwsza pomoc. W ćwiczeniach wzięły udział: 1 zastęp ZOSP Fabryki Zapałek w Czechowicach-Dziedzicach, 2 zastępy OSP Czechowice-oddziału I i 1 zastęp OSP Czechowice-oddziału II, 1 zastęp OSP Chybie (gmina Chybie, pow. cieszyński), 1 zastęp OSP Goczałkowice (gmina Goczałkowice, pow. pszczyński) oraz Grupa Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach. Łącznie w ćwiczeniach udział wzięło ok. 40 strażaków i członków służb współdziałających.

Po zakończeniu ćwiczeń, ich uczestnicy zostali zaproszeni przez dyrektora zakładu do zwiedzenia linii technologicznej produkcji zapałek, a następnie udali się na poligon pożarniczy przy strażnicy OSP Czechowice przy ul. BarlickiegoĆwiczenia F-ka Zapałek_2012 rok na końcowe podsumowanie oraz wspólny posiłek i spotkanie, celem wymiany, zdobytych w działaniach ratowniczych, doświadczeń oraz zapoznania się ze sprzętem technicznym sąsiednich, zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

Organizatorzy ćwiczeń składają serdeczne podziękowanie za zaangażowanie wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do ich organizacji i sprawnego przebiegu.

>>>Zobacz zdjęcia<<<