15.09.2012 r. Wycieczka turystyczna członków OSP Czechowice do Soli
Newsy

Wyjazd na wycieczkęW sobotni poranek 15 września 2012 roku wygodny autokar turystyczny wyruszył z placu Strażnicy oddziału I przy ul. Barlickiego z uczestnikami strażackiej wycieczki. Po drodze przystanek przed Domem Strażaka przy ul. Zamkowej, gdzie dołączyli pozostali wycieczkowicze z oddziału II i dalej już wspólna podróż przez Ustroń Zawodzie, Równicę, Wisłę, Kubalonkę, Istebną i Koniaków do ośrodka wypoczynkowego „Małgosia” w Soli/Rajczy.

Po drodze autokar zatrzymywał się w ciekawych miejscach. Pierwszy krótki postój to Ustroń Zawodzie, miejsce wielu pięknych architektonicznie i ciekawych krajobrazowo domów wczasowych oraz ośrodków sanatoryjno-reRównicahabilitacyjnych. Następnie dłuższy, planowany postój na Równicy,  na którą prowadzi ogólnodostępna droga asfaltowa z Ustronia. Równica to szczyt górski o wysokości 885 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim położony pomiędzy dolinami rzek  Wisły i Brennicy. Na podszczytowej polanie, na wysokości 785 m n.p.m. znajduje się schronisko górskie. Znajduje się tam również tor saneczkowy, tor pontonowy oraz karczma Ustroń.

Ośrodek ZagajkaPo 1,5 godzinnym pobycie na Równicy autokar wyruszył dalej przez Wisłę, przełęcz Kubalonka – z krótkim postojem na przełęczy, dalej Istebną i Koniaków do docelowego ośrodka wypoczynkowego „Małgosia” w miejscowości Sól, w pow. żywieckim, w gminie Rajcza. Tam uczestnicy wycieczki posilili się tradycyjną grochówką i na świeżym powietrzu, podczas relaksacyjnych spacerów, wesołej zabawie przy dźwiękach biesiadnej muzyki, oraz pieczeniu kiełbasy na ognisku, przyjemnie spędzili sobotnie popołudnie. O godz. 20.00 autokar wyruszył w drogę powrotną i bezpiecznie dotarł do Czechowic-Dziedzic.

>>>Zapraszamy do galerii zdjęciowej<<<