Odznaczenie

Jednostka odznaczona w 2000 roku Złotym Znakiem Związku OSP RP


Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia OSP
Zarząd
Sprzęt
Sztandar jednostki
Strażackie życiorysy
Regulamin OSP
Patron Strażaków
Kategorie news'ów
Statystyki wyjazdów

Galerie
Galeria zdjęć
Wynajem Sali
Nowy samochód
Filmy

Inne
Linki
Kontakt
FAQ
Szukaj

Losowa Fotka
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: endriu
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
07.07.2021 r. Ostatnie pożegnanie

 

Z głębokim żalem i smutkiem przyjeliśmy wiadomość o śmierci dh. Stefanii Waloszczyk, Honorowego Członka OSP CZECHOWICE a zarazem Mamy Naszego Kolegi.

Rodzinie oraz bliskim przekazujemy słowa wsparcia. Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi,którzy przeżywaja ten trudny czas rozłąki z najbliższą osobą. Jest to wielka strata,która jeszcze długo będzie napełniać smutkiem nasze serca.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek w dniu 09 lipca 2021 roku o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach przy placu Jana Pawła II. Trumna z ciałem zmarłej wystawiona zostanie w kościele o godz. 10:30

 

Zarząd oraz członkowie

OSP Czechowice

Nadzwyczajne walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

OGŁOSZENIE

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej CZECHOWICE w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza członków OSP CZECHOWICE na Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Zebranie odbędzie się w dniu 19.06.2021 r., o godz. 17:00, w Strażnicy OSP w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Barlickiego 24.

Członków obowiązuje mundur wyjściowy. 

 

Zarząd 

Ochotniczej Straży Pożarnej

CZECHOWICE 

04.01.2021 r. Ostatnie pożegnanie

 Nekrolog-symbol

Ludzie których kochamy zostają na zawsze,
bo pozostawili ślady w naszych sercach

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego członka, byłego Wiceprezesa, a obecnie Skarbnika Zarządu OSP Czechowice dh. Bogusława Grandy.

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy po bolesnej stracie najdroższego męża, ojca i dziadka, dobrego, pogodnego i zawsze życzliwego człowieka składają najbliższej Rodzinie Zarząd i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek w dniu 07 stycznia 2021 roku o godz. 13:00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach przy placu Jana Pawła II. Trumna z ciałem zmarłego wystawiona zostanie w kościele o godz. 12:30. Dh Bogusław Granda spocznie na Cmentarzu Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Kopernika.

Granda BoguslawDh śp. Bogusław Granda wstąpił do OSP Czechowice 20 września 2004 roku od razu angażując się bezpośrednio w działalność poza bojową jednostki. W kadencji lat 2006 – 2011 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu OSP, a w kadencji lat 2011 – 2016 i dalej do maja 2017 roku był członkiem Komisji Rewizyjnej OSP, gdzie w okresie do marca do maja 2017 roku pełnił funkcję jej przewodniczącego. Od maja 2017 roku, tj. od nadzwyczajnego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego na którym dokonano reorganizacji działalności OSP Czechowice był Skarbnikiem Zarządu OSP. Wniósł znaczny wkład w przygotowanie i opracowanie procedur umożliwiających wydzielenie i utworzenie z Oddziału II OSP Czechowice nowej samodzielnej gminnej jednostki OSP Lipowiec. Aktywnie uczestniczył w pozostałej działalności jednostki, szczególnie w akcjach pokazowych i szkoleniowych dla dzieci przedszkolnych oraz młodzieży szkolnej, jak również często reprezentował jednostkę na zewnątrz (poczet sztandarowy, uroczystości związkowe, gminne, kościelne, itp.). Był aktywnym współorganizatorem wszystkich zebrań, spotkań i uroczystości strażackich organizowanych przez Zarząd OSP. Bardzo wiele OSP Czechowice zawdzięcza mu w zakresie remontów i modernizacji obiektów jednostki, gdzie włożył ogrom swojej bezinteresownej  pracy i pracy swojej firmy w aktualny stan i wygląd strażnicy i obiektów przyległych.
Za swoją wieloletnią i aktywną działalność w Związku OSP RP dh Bogusław Granda został odznaczony: Odznaką „Strażak Wzorowy”, Brązowym i Srebrnym „Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Odznaką „Wysługi 15 Lat” w ochotniczym pożarnictwie.
W osobie dh. Bogusława Grandy OSP Czechowice utraciła niezawodnego, pracowitego a zarazem skromnego działacza i organizatora oraz życzliwego i pogodnego druha, przyjaciela i dobrego człowieka.

Żegnaj Dh. Bogusławie, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.
Odpoczywaj w pokoju pozostając na zawsze w naszej Pamięci. 

                                                                                                             Zarząd i druhowie

                                                                                                             OSP Czechowice

Lekcja z Bezpieczeństwa z Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 25.10.2019 W ramach lekcji z Bezpieczeństwa gościliśmy 3 klasy z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Nasi druhowie wraz z Grupą PCK Czechowice oraz strażakami z KM PSP Bielsko-Biała (JRG2 posterunek zamiejscowy) przygotowali kilka zadań dla przybyłych uczniów.

Szczegóły w czytaj więcej .....

4.05.2019 r. Dzień Strażaka

Pompa LWT-250_zestaw_2014W dniu 4 maja 2019 r. Zarząd OSP Czechowice organizuje uroczystość z okazji święta patrona strażaków św. Floriana - Dnia Strażaka, która rozpocznie się mszą św. w parafii pw. NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (Lesisko) o godz. 15:00, na którą zapraszamy wszystkich naszych strażaków z rodzinami oraz sympatyków ochotniczego pożarnictwa. Po uroczystej mszy św., na placu przed kościołem, nastapi poświęcenie nowego samochodu operacyjnego Peugeot Partner Tepee oraz wysoko wydajnej pompy przeciwpowodziowej LWT-250 pozyskanych przez jednostkę dzięki wsparciu Władz Samorządowych i Rad Osiedlowych naszej Gminy.

Walne Zebranie Sprawozdawcze - 2019

UWAGA !

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej CZECHOWICE w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza członków OSP CZECHOWICE na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018. Zebranie odbędzie się w dniu 23.03.2019 r., o godz. 17:00, w Strażnicy OSP w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Barlickiego 24.

IV Podbabiogórskie Manewry Ratowniczo-Gaśnicze.

W dniach 14-15 września 2018 roku jeden zastęp z naszej jednostki brał udział w IV Podbabiogórskich Manewrach Ratowniczo-Gaśniczych organizowanych przez OSP LACHOWICE. W tym roku na 30 zgłoszonych drużyn ,na linii startu stawiło się 26 zastępów z dwóch województw oraz 5 powiatów na których czekało 10 zadań (4 nocne oraz 6 dziennych).

Szczegóły w czytaj więcej...

18.08.2018 r. Pogrzeb śp. dh Józefa Zolicha

Informujemy wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice i Lipowiec oraz strażaków innych jedostek OSP chcących wziąć udział w ceremoni pogrzebowej naszego druha śp. Józefa Zolicha, że zbiórka poddodziałów zarządzona została przed kościołem pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Lipowskiej 30 o godz. 13:00 - 13:15.

Strażaków uczestniczących w ceremonii pogrzebowej obowiazuje mundur organizacyjny galowy.

Zarządy
Ochotniczej Straży Pożarnej
Czechowice i Lipowiec

17.08.2018 r. Kondolencje

Nekrolog-symbol

 

Ludzie których kochamy zostają na zawsze,

bo zostawili ślady w naszych sercach

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego członka i Honorowego Naczelnika OSP Czechowice, również założyciela oraz członka OSP Lipowiec dh. Józefa Zolicha. Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy składają najbliższej Rodzinie Zarząd i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych Czechowice i Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek w dniu 20 sierpnia 2018 roku o godz. 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Lipowskiej 30. Przed mszą św. pogrzebową o godz. 13:30 w intencji zmarłego odmówiona zostanie modlitwa Różańca św.

47 rocznica pożaru rafinerii. OSP ,,Czechowice'' pamięta!
Newsy

26 czerwca 1971 R. o godz. 19:50 wybuchł wielki pożar rafinerii w Czechowicach -Dziedzicach Zginęło w nim 37 osób w tym nasz druch Wiesław Glistak.

 

Gimnazjaliści z wizytą u strażaków OSP "Czechowice"

 W dniu  28 maja br. uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Ks. Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili w ramach przedmiotu pt. " Edukacja dla bezpieczeństwa" - czechowickie centrum ratownictwa tj. remizę Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach.  

 szczegóły w czytaj więcej......