Odznaczenie

Jednostka odznaczona w 2000 roku Złotym Znakiem Związku OSP RP


Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia OSP
Zarząd
Sprzęt
Sztandar jednostki
Strażackie życiorysy
Regulamin OSP
Patron Strażaków
Kategorie news'ów
Statystyki wyjazdów

Galerie
Galeria zdjęć
Wynajem Sali
Nowy samochód
Filmy

Inne
Linki
Kontakt
FAQ
Szukaj

Losowa Fotka
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 51
Najnowszy użytkownik: endriu
Rotator Bannerów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Karty ratownicze w pojeździe

Karty ratownicze w pojeździe..karta_ratownicza.jpg

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących,minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

>>> SZCZEGÓŁY <<< 

 

Lekcja z Bezpieczeństwa z Liceum Ogólnokształcącym

W dniu 25.10.2019 W ramach lekcji z Bezpieczeństwa gościliśmy 3 klasy z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Nasi druhowie wraz z Grupą PCK Czechowice oraz strażakami z KM PSP Bielsko-Biała (JRG2 posterunek zamiejscowy) przygotowali kilka zadań dla przybyłych uczniów.

Szczegóły w czytaj więcej .....

4.05.2019 r. Dzień Strażaka

Pompa LWT-250_zestaw_2014W dniu 4 maja 2019 r. Zarząd OSP Czechowice organizuje uroczystość z okazji święta patrona strażaków św. Floriana - Dnia Strażaka, która rozpocznie się mszą św. w parafii pw. NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (Lesisko) o godz. 15:00, na którą zapraszamy wszystkich naszych strażaków z rodzinami oraz sympatyków ochotniczego pożarnictwa. Po uroczystej mszy św., na placu przed kościołem, nastapi poświęcenie nowego samochodu operacyjnego Peugeot Partner Tepee oraz wysoko wydajnej pompy przeciwpowodziowej LWT-250 pozyskanych przez jednostkę dzięki wsparciu Władz Samorządowych i Rad Osiedlowych naszej Gminy.

Walne Zebranie Sprawozdawcze - 2019

UWAGA !

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej CZECHOWICE w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza członków OSP CZECHOWICE na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018. Zebranie odbędzie się w dniu 23.03.2019 r., o godz. 17:00, w Strażnicy OSP w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Barlickiego 24.

IV Podbabiogórskie Manewry Ratowniczo-Gaśnicze.

W dniach 14-15 września 2018 roku jeden zastęp z naszej jednostki brał udział w IV Podbabiogórskich Manewrach Ratowniczo-Gaśniczych organizowanych przez OSP LACHOWICE. W tym roku na 30 zgłoszonych drużyn ,na linii startu stawiło się 26 zastępów z dwóch województw oraz 5 powiatów na których czekało 10 zadań (4 nocne oraz 6 dziennych).

Szczegóły w czytaj więcej...

18.08.2018 r. Pogrzeb śp. dh Józefa Zolicha

Informujemy wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice i Lipowiec oraz strażaków innych jedostek OSP chcących wziąć udział w ceremoni pogrzebowej naszego druha śp. Józefa Zolicha, że zbiórka poddodziałów zarządzona została przed kościołem pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Lipowskiej 30 o godz. 13:00 - 13:15.

Strażaków uczestniczących w ceremonii pogrzebowej obowiazuje mundur organizacyjny galowy.

Zarządy
Ochotniczej Straży Pożarnej
Czechowice i Lipowiec

17.08.2018 r. Kondolencje

Nekrolog-symbol

 

Ludzie których kochamy zostają na zawsze,

bo zostawili ślady w naszych sercach

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego członka i Honorowego Naczelnika OSP Czechowice, również założyciela oraz członka OSP Lipowiec dh. Józefa Zolicha. Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy składają najbliższej Rodzinie Zarząd i członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych Czechowice i Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek w dniu 20 sierpnia 2018 roku o godz. 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Lipowskiej 30. Przed mszą św. pogrzebową o godz. 13:30 w intencji zmarłego odmówiona zostanie modlitwa Różańca św.

47 rocznica pożaru rafinerii. OSP ,,Czechowice'' pamięta!
Newsy

26 czerwca 1971 R. o godz. 19:50 wybuchł wielki pożar rafinerii w Czechowicach -Dziedzicach Zginęło w nim 37 osób w tym nasz druch Wiesław Glistak.

 

Gimnazjaliści z wizytą u strażaków OSP "Czechowice"

 W dniu  28 maja br. uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Ks. Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili w ramach przedmiotu pt. " Edukacja dla bezpieczeństwa" - czechowickie centrum ratownictwa tj. remizę Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach.  

 szczegóły w czytaj więcej......

14.01.2018 r. Przekazany do Muzeum

Muzeum_Polonez_miniaturaSamochód operacyjno-gospodarczy Polonez 1500 służył Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach przez ponad 10 lat. Pozyskany w 2007 roku z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej …

02.11.2017 ALARM #59 Plama oleju DK1 , legionów

2 listopada 2017 roku o godzinie 10.59 zostaliśmy zadysponowani przez MSK Bielsko-Biała do neutralizacji plamy oleju na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach. Po około 20 minutach zakończyliśmy działania.

Na miejscu:

339[s]51 (OSP Czechowice)

338[s]32 (OSP Dziedzice)

Podczas powrotu do remizy zastęp najechał na kolejną plamę oleju na ulicy Legionów. Plama została zneutralizowana. Około godziny 12.15 zastęp 339[s]51 wrócił do bazy.